ROZWODY WROCŁAW
Sprawy o rozwód to jedna ze specjalności Kancelarii Radcy Prawnego Aleksander Stal. Właściciel Kancelarii – jako prawnik rozwodowy posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw o rozwód z orzekaniem o winie. Dodatkowo nasza kancelaria rozwodowa zapewnia dyskrecję, dochowuje tajemnicy zawodowej oraz umożliwia możliwie szybkie i jak najmniej traumatyzujące dla małżonka przebrnięcie przez sprawę rozwodową. Pamiętaj, że w Sądzie o rozwód strona może być reprezentowana tylko przez profesjonalnego prawnika od rozwodów jakim jest radca prawny lub adwokat rozwodowy.
Rozwód – pomoc prawnika od rozwodów
Nasz radca prawny, tak jak adwokat będzie reprezentował Twoje interesy począwszy od pierwszych rozmów i mediacji, aż przez cały proces sądowy o rozwód. Z tego względu zależy nam na pełnym, wzajemnym zaufaniu. W sprawie rozwodowej możemy wnosić o:
- rozwód z orzekaniem o winie (z orzeczeniem o wyłącznej winie drugiego małżonka)
- rozwód bez orzekania o winie
- zasądzenie alimentów na rzecz niewinnego małżonka
- alimenty na rzecz dziecka
- zabezpieczenie alimentów na rzecz dziecka na czas trwania procesu
- określenie miejsca zamieszkania dziecka małżonków (z którym małżonkiem dziecko ma mieszkać po rozwodzie)
- orzeczenie o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej nad dzieckiem małżonków
- uregulowanie kontaktów małżonka z dzieckiem
- opiekę naprzemienną nad dzieckiem
- podział majątku wspólnego małżonków
Nadto istnieje możliwość reprezentacji w sprawie o separację małżonków.
Nasza kancelaria rozwodowa działa w mieście Wrocław, ale prowadzi sprawy na terenie całej Polski.
Pozew rozwodowy – jak się przygotować?
Jeżeli nie widzisz już żadnych szans na uratowanie Twojego małżeństwa, to właściwą drogą jest przygotowanie się do sprawy rozwodowej. W Polsce nie można uzyskać rozwodu poprzez wizytę u notariusza, czy w w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jedyną drogą do uzyskanie rozwodu jest wniesienie do sądu pozwu o rozwód. Złożenie pozwu rozwodowego należy poprzedzić analizą prawną sytuacji małżonka, stanu majątkowego małżonków, potrzeb alimentacyjnych dzieci. Należy rozważyć, czy pozew ma zawierać wniosek o rozwód z wyłącznej winy drugiego małżonka. Należy skrupulatnie zgromadzić niezbędne dowody pozwalające na uzyskanie zadowalającego wyroku rozwodowego.
Wszystkie powyższe elementy winien skonsultować prawnik od rozwodów: adwokat rozwodowy lub radca prawny.
Jak napisać pozew rozwodowy
Jeżeli nie chcesz skorzystać z pomocy prawnika, możesz wyszukać w internecie wzór pozwu o rozwód. Pamiętaj jednak, że Twój małżonek zawsze może skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego od rozwodów. W takiej sytuacji po przeciwnej stronie zasiądzie prawnik rozwodowy – profesjonalista, który zna wszystkie zawiłości spraw rozwodowych. To może narazić Cię na niekorzystne rozstrzygnięcie w Twojej sprawie rozwodowej.
Dobry pozew o rozwód musi być spełniać wymogi formalne pozwu rozwodowego oraz zawierać poprawne żądania, wnioski dowodowe i uzasadnienie. Uzasadnienie pozwu rozwodowego powinno szczegółowo opisywać przyczyny rozpadu związku, oraz wskazywać przyczyny dla których strona żąda konkretnego rozstrzygnięcia. Pozew rozwodowy należy wysłać do właściwego sądu okręgowego. Najlepiej więc, aby pozew o rozwód napisał radcy prawny lub kancelaria adwokacka od rozwodów z Wrocławia.
Co powinien zawierać pozew o rozwód
Aby pozew rozwodowy musi zawierać:
- oznaczenie sądu (np. Sąd Okręgowy dla Wrocławia, Wydział Cywilny Rodzinny)
- wskazanie stron sprawy (powoda i pozwanego)
- dane pełnomocników (radca prawny lub adwokat)
- sprecyzowanie żądania pozwu (wskazanie, czy żądamy orzeczenia o rozwiązanie małżeństwa przez rozwód z orzeczeniem o winie, czy strony posiadają własne mieszkanie, czy małżonkowie mają dzieci, jak kształtować ma się władza rodzicielska oraz kontakty z dzieckiem, jakich miesięcznie żądamy alimentów i na czyją rzecz, czy ma być orzekany przez sąd podział majątku)
- pozew musi być czytelnie podpisany
Ponadto wskazane jest dołączenie wniosku o:
- zabezpieczenie roszczenia o alimenty na rzecz dziecka poprzez wydanie postanowienia zabezpieczającego na czas trwania procesu o rozwód (zabezpieczenie alimentów)
Jakie dokumenty należy dołączyć do pozwu o rozwód:
- akt małżeństwa w oryginale
- akt urodzenia dziecka w oryginale
- dowody dotyczące np. zdrady męża (np.: sms-y, emaile, nagrania rozmów)
- dowody na wysokość potrzeb dziecka i możliwości zarobkowe ojca i matki
Rozwód Blog
Sprawy o rozwód - wyroki
Poniżej przykłady wprowadzonych spraw o rozwód i separację:
- Sprawa o separację małżonków