Wygrane odszkodowanie od nieuczciwego sprzedawcy z Allegro (styczeń 2016)

Wygrane i odzyskane pieniądze za zakup części na Allegro od nieuczciwego sprzedawcy. Wyrok prawomocny.

Stały klient naszej kancelarii prawnej prowadzący serwis samochodowy, zgłosił się po poradę prawną w związku z nieudanym zakupem na popularnym aukcyjnym portalu internetowym Allegro. Po zakupie części do samochodu, które miały, wedle oświadczenia sprzedawcy, być w bardzo dobrym stanie i po zapłacie umówionego wynagrodzenia, nasz klient otrzymał przesyłkę, która w żaden sposób nie odpowiadała opisowi.

Zgodnie z udzieloną poradą prawną poszkodowany klient, zgłosił fakt niezgodności doręczonego towaru z umową i oświadczył, iż odstępuje od zawartej umowy sprzedaży. Po odesłaniu części kontakt ze sprzedawcą się urwał, a nieuczciwy sprzedawca zatrzymał zwrócony mu towar jak i nie zwrócił naszemu klientowi zapłaconych wcześniej pieniędzy.

W imieniu klienta kancelarii zostało wytoczone powództwo do wydziału gospodarczego sądu rejonowego we Wrocławiu. Pozwany nieuczciwy sprzedawca reprezentował linię obrony, jakoby to nasz klient odesłał mu zakupione części w stanie uszkodzonym lub też do uszkodzenie części doszło w trakcie zwrotu przesyłki (a więc do szkody doszło z winy naszego klienta).

Dzięki skutecznej reprezentacji naszego klienta, sąd w całości podzielił argumentację prawników naszej Kancelarii. Sąd zasądził na rzecz powoda całą kwotę zapłaconej ceny tj. 5500 zł wraz  z odsetkami za opóźnienie, jak i kosztami procesu. Orzeczenie zostało zaskarżone przez stronę przeciwną, ale Sąd II instancji podzielił stanowisko powoda i utrzymał wyrok w mocy.

  • Przedmiot sprawy

    Sprawa o zapłatę przeciwko nieuczciwemu sprzedawcy z Allegro

  • Rozstrzygnięcie

    Zasądzenie na rzecz klienta Kancelarii całości należności wraz z odsetkami i kosztami procesu. Oddalona apelacja pozwanego. Wyrok prawomocny.

Prowadzący sprawę

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej.